Gjermania barazon në minutat shtesë, kualifikohet edhe Zvicra

23 qershor 2024 | 23:02

Gjermania e ka mbyllur grupin si lidere e grupit A në “Euro 2024”.

Nikoqirja e Evropianit barazoi 1:1 me Zvicrën në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Zvicra kaloi e para në epërsi me Ndoye në minutën e 28-të pas një aksioni fantastik të ndërtuar.

Gjermania u mundua deri në fund të shënonte golin e barazimit, teksa u desh të futej Fullkrug në lojë për të realizuar.

Ishte minuta e dytë shtesë ku Fullkrug shënoi me kokë për 1-1. Me këtë fitore, Gjermania e mbyll grupin si liderë me shtatë pikë, teksa Zvicra mbetet e dyta me pesë dhe kualifikohet po ashtu.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shqipëria do të përballet nesër me Spanjën, në ndeshjen e…