Gjermania dikur mezi e mposhte Shqipërinë (Video)

29 prill 01:02

Shqipëria në vitin 2001 zhvillojë përballjen kualifikuese kundër Gjermanisë, e cila përfundoi 2-1 në të mirë të gjermanëve, raporton “Epoka e re”.

Edhe përkundër humbjes, paraqitja e të gjithë futbollistëve kuqezi ishte mjaftë e mirë në ketë ndeshje dhe Gjermania fitore e siguroi vetëm në minutat e fundit.

Për Gjermaninë realizues ishin Sebastian Deisler dhe Miroslav Klose, kurse për Shqipërinë në këtë ndeshje gol të jashtëzakonshëm realizoi Bledar Kola.

Formacionet e asaj ndeshje:

Gjermani: Kahn, Wörns, Nowotny, Ramelow, Jeremies, Deisler, D. Hamann (46. Rehmer), Bode, Scholl, Neuville (73. Klose), Bierhoff (46. Jancker).

Shqipëri: Strakosha, Rudi Vata, Cipi, Xhumba, Lala, Hasi (85. Fakaj), Fatmir Vata (79. Skela), Kola, Murati, Bushaj (64. Rraklli), Tare.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Dafina Zeqiri, përkundër situatës…