Gjesti i veçantë, vajza e vogël dhuron 3 euro për Notre Dame

29 prill 2019 | 17:32

Jo vetëm të pasurit dhe të fuqishmit po dhurojnë para për rindërtimin e Notre Dame, pasi zjarri shkatërroi katedralen e Parisit më parë këtë muaj.

Një pjesë shumë e vogël gati 850 milionë eurove të dhuruara deri tani vjen nga një burim shumë modest.

Një vajzë e vogël nga Britania dërgoi 3.38 euro në Fondation du Patrimoine, një nga katër organizatat e ngarkuara nga qeveria franceze për mbledhjen e donacioneve për rindërtimin e katedrales.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një artist italian ka përkujtuar 500-vjetorin e vdekjes së Leonardo…