Gjilani e shkatërron Ramiz Sadikun në miqësore

12 janar 16:46

Gjilani e mposhti Ramiz Sadikun me rezultat prej 5-0 në ndeshjen miqësore.

Futbollistët e drejtuar nga Bylbyl Sokoli kanë dominuar lojën në tërësi, duke arritur madje t’i konkretizojnë rastet dhe ta mbajnë portën e paprekur.

Tre gola ka shënuar sulmuesi i rikthyer nga lëndimi, Tomislav Busiq, ndërsa nga një gol tjetër e shtuan Darko Nikaç dhe Tomislav Sorsa. Ndeshja është zhvilluar në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë me dije se deri…