Gjini takohet me ambasadorin turk, flasin për projektet e mbështetura nga TIKA

16 maj 17:38

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka pritur të enjten në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë Çagri Sakar.

Gjatë këtij takimi, kryetari Gjini dhe ambasadori Sakar kanë biseduar për marrëdhëniet e të dyja shteteve.

Po ashtu, të dy bashkëbiseduesit kanë diskutuar dhe për projektet që janë mbështetur nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) dhe KFOR-i turk në Komunën e Gjakovës.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Robert Lewandowski në fund të sezonit me shumë mundësi do…