Gjorgjeviq: Vuçiqi hap pas hapi po e njeh Kosovën

05 dhjetor 16:10

Presidenti i lëvizjes “Oslobodjenje”, Mladjan Gjorgjeviq, i bëri thirrje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të “pranojë për publikun serb” atë që do të ndodhë me sistemin e shpërndarjes së energjisë elektrike në veri të Kosovës nga 14 dhjetori, raporton Beta

Ai tha se Vuçiq hap pas hapi po e njeh Kosovën, pasi sipas tij, u dorëzua për energjinë në veri të Kosovës.

Në njoftimin e sotëm, Djordjevic shtoi se, në dy ditë pasi “Oslobodjenje” njoftoi se autoritetet në Kosovë do të merrnin kontrollin e qendrës së transformatorit “Valac” nga ajo datë, asnjë institucion nuk i ka mohuar këto pretendime.

Nga 14 dhjetori, sistemi do të merret nga kompania KOSTT, dhe se nga ajo datë, Serbia nuk do të jetë më përgjegjëse për furnizimin me energji elektrike në veri të Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trepça ’89 arrin fitore bindëse ndaj Gjilanit Trepça ’89 e…