Griezmanni: Jam pak i zhgënjyer që nuk e fitova ‘Topin e Artë’

04 dhjetor 2018 | 13:36

Sulmuesi Antoine Griezmann arriti të fiton Kupën e Botës me Francën dhe Ligën e Evropës me Atletico Madridin, por në garën për “Topin e Artë”, fitues doli Luka Modriq.

Sulmuesi francez u shpreh i zhgënjyer që nuk u shpall fitues i “Topit të Artë”.

“Jam shumë i lumtur me vitin tim 2018. Unë fitova Ligën e Evropës dhe Kupën e Botës, kështu që është një vit i madh. Jam pak i zhgënjyer që nuk e fitova ‘Topin e Artë’, por ishte një natë e madhe për të festuar fituesit”, ka thënë Griezmann.

/Epoka e re/

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në fshatin Drenoc të Komunës së Rahovecit, kanë nisur punimet…