Grupi A / Kualifikohet Atletico, Salzburgu në Ligën e Evropës

09 dhjetor 22:53

Atletico Madrid e mposhti sonte Salzburgun me rezultat 0-2, dhe në këtë mënyrë e siguroi kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve.

Mario Hermoso në pjesën e parë dhe Yannick Carrasco në pjesën e dytë ishin shënues për klubin spanjoll. Salzburgu do të vazhdojë garat në Ligën e Evropës.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Bayern Munchen e mposhti Lokomotivën e Moskës (2-0).

(Epoka e re)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Oriola Marashi i ka provokuar ndjekësit. Modelja e njohur shqiptare,…