Grupi F / Kualifikohen Barcelona dhe Dortmundi, Interi në Ligën e Evropës

10 dhjetor 22:56

Barcelona edhe pse me një pjesë të madhe të lojtarëve të formacionit të dytë e mposhti Interin (2-1), dhe e eliminoi nga Liga e Kampionëve. Për Barcelonën shënuan Carlez Perez dhe Ansu Fati, kurse për Interin shënoi Romelu Lukaku.

Ndërsa në ndeshjen tjetër Borussia Dortmund e mposhti Slavia Prague (2-1). Gjermanët e siguruan kualifikimin si skuadra e dytë e grupit. Golat i shënuan Sancho dhe Brandt për Dortmundin, kurse për mysafirët shënoi Tomas Soucek.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka deklaruar…