Grupi H/ Eliminohet Ajaxi, Valencia dhe Chelsea vazhdojnë tutje

10 dhjetor 23:11

Grupi H ishte shumë interesant, pasi tri skuadra ishin në garë për kualifikim. Ajaxi që ishte njëra prej skuadrave më të mira edicionin e kaluar nuk arriti të kalojë fazën e grupeve në këtë edicion, por një gjë të tillë e bënë Valencia dhe Chelsea. Holandezët garat do t’i vazhdojnë në Ligën e Evropës.

Ajaxi u eliminua pas humbi nga Valencia (0-1), kurs Chelse siguroi kualifikimin falë fitores 2-1 ndaj Lille.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lyon dhe RasenBallsport Leipzig luajtën baras 2-2, por të dyja…