Gurë në rrugë dhe njerëz të tmerruar, kështu u përjetua tërmeti i fuqishëm në Greqi (Foto)

03 mars 12:32

Tërmeti i fortë në Greqi, kryesisht në zonën e Larisës ka bërë që njerëzit të dalin me nxitim në rrugët e qytetit.

Në pamjet e publikuara nga mediet greke, duket se kanë rënë gurë nga ndërtesat e disa prej apartamenteve por nuk ka pasur të lënduar.

Ndonëse banorët janë të shqetësuar, autoritetet kanë bërë thirrje që të mos kenë frikë pasi situata është nën kontroll. Pas tërmetit me magnitudë 6.2 që goditi Athinën dhe disa zona të Greqisë perëndimore, vijojnë pasgoditjet me madhësi më të lehta.

Mes njerëzve që janë trembur përfshihen nxënësit në shkolla por edhe zonat e treta. Gazetari i “Top Channel” në Greqi, Artur Bibe, ka bërë me dije se autoritetet kanë nxjerrë fortat e tyre në terren për të mbajtur nën kontroll situatën dhe për të qetësuar të gjithë njerëzit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ditëve të fundit në Kosovë ka pasur rritje të çmimit…