Hahn: Shqipëria ka bërë reforma të rëndësishme, në verë rekomandimi për hapjen e negociatave

22 shkurt 10:23

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn ka dhënë një intervistë së fundmi për “Die Welt” mbi perspektivën e vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt anëtarësimit në BE.

Johannes Hahn është shprehur se KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave të pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë deri në verë.

“Komisioni Europian ka shumë të ngjarë që të rekomandojë hapjen e negociatave deri në verë për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ne besojmë se të dyja vendet kanë bërë reforma të rëndësishme dhe janë gati për këtë hap”, është shprehur Hahn. /Top Channel/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim…