Hamiltoni siguron katër tituj në Formula 1

01 janar 2018 | 21:18

Piloti britanik Lewis Hamilton ka pasur një formë të mirë gjatë vitit 2017 në Formua 1.

Ai e ka fituar titullin kampion i botës në këtë garë dhe në këtë mënyrë ka arritur të bëhet piloti britanik më i suksesshëm në një prej sporteve më të ndjekura në botë. Po ashtu, Hamiltoni është barazuar me tituj me rivalin Sebastian Vettel.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Igli Tare si drejtor sportiv po shkëlqen në Itali, pasi…