Tare, drejtori i vitit në Itali. Hasi shkarkohet nga Olimpiakosi

01 janar 2018 | 21:15

Igli Tare si drejtor sportiv po shkëlqen në Itali, pasi rezultatet e Lazios janë për çdo lëvdatë në dy edicionet 2016/2017 dhe në sezonin aktual 2017/2018.

Sezonin e kaluar Lazio e mbylli në pozitën e pestë, kurse edhe në sezonin aktual pozicionohet e pesta. Tare është shpallur edhe drejtori më i mirë për vitin 2017 në Itali. Ndryshe nga Tare, shqiptari tjetër Besnik Hasi nuk ka treguar ndonjë rezultat në vitin që sapo e lamë pas. Ky i fundit është shkarkuar nga detyra e trajnerit në skuadrën e Olimpiakosit pas rezultateve jo të mira.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
  Skuadra e Real Madridit i ka fituar të gjitha…