Haradinaj: Fushata ajrore e NATO-s ishte vendimtare për lirinë e Kosovës

23 mars 14:41

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se fushata ajrore e NATO-s kundër Serbisë ishte vendimtare për lirinë e popullit të Kosovës.

Me rastin e 19-vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s, Haradinaj ka thënë se u është mirënjohës të gjithë atyre që janë flijuar për të mbrojtur popullin shqiptar.

“Fushata ajrore e NATO-s, që filloi më 24 mars 1999, ishte vendimtare për lirinë e popullit të Kosovës. Lavdi dhe mirënjohje e përjetshme heroizmit të grave dhe burrave të NATO-s, që u flijuan në shërbim të mbrojtjes së jetës dhe shpëtimit të një populli të tërë të pambrojtur”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Image may contain: 3 people, people standing, flower and outdoorImage may contain: 2 people, tree and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat…