Haradinaj kujton rrëzimin e murit të Berlinit që ndau Gjermaninë në dysh

09 nëntor 09:36

“Sot, 30 vjet më parë, në një moment historik, populli gjerman rrëzoi Murin e Berlinit që ndau Gjermaninë në dysh, dhe kontribuoi në fillimin e një ndryshimi të vlerave”, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” kryeministri në detyrë Ramush  Haradinaj.

Ai ka shtuar se Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë e demokracisë dhe misioni i saj për paqe, siguri e stabilitet në botë, ishte dhe vazhdon të jetë thelbësor.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, në kuadër…