Haradinaj: Na duhet ndërgjegjësim e veprim në mbrojtje të ambientit

22 prill 2019 | 13:59

Me rastin e Ditës së Tokës, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë thirrje që të ruhet ambienti.

“Përgjegjësia jonë karshi natyrës dhe ambientit ku jetojmë, duhet të shfaqet çdo ditë. Sot kur shënojmë Ditën e Tokës, më shumë se kurrë, na duhet ndërgjegjësim e veprim në mbrojtje të ambientit. Ta ruajmë bukurinë e Kosovës”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në Ditën e…