Haradinaj nderon dëshmorët, Mark, Kolë, Prenë dhe Memë Lleshi

04 gusht 15:00

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te dëshmorët Mark, Kolë, Prenë dhe Memë Lleshi.

“E edukuar në frymën e atdhedashurisë ndër breza, familja emblematike Markalleshi nga Vraniqi i Gjakovës, në luftën e UÇK-së i dha Kosovës katër dëshmorë, Mark, Kolë, Prenë dhe Memë Lleshi. Markalleshët asnjëherë nuk u zmbrapsen përpara armiqve dhe kontributi i tyre dhënë përpjekjeve të vazhdueshme shqiptare për liri dhe pavarësi, përgjatë gjithë shekullit të kaluar është i jashtëzakonshëm. Lavdi e përjetshme!”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Garda Revolucionare e Iranit ka konfiskuar një cisternë ndërkombëtare të…