Haradinaj për Musliun: Jeta e tij kishe veç një kuptim, përpjekjen për të drejtat e popullit

20 janar 11:28

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe pranë arkivolit të veprimtarit Jonuz Musliu, për të cilin ka thënë se ishte një atdhetar që jeta e tij kishe veç një kuptim, siç është përpjekja për të drejtën e popullit të tij.

Kryeministri Haradinaj u shprehu ngushëllime familjes, bashkëluftëtarëve të Jonuz Musliut, qytetarëve të Preshevës dhe të gjithë qytetarëve të Kosovës.

“Një atdhetar, intelektual, luftëtar, një njëri që jeta e tij ka veç një kuptim e drejta e popullit të vet, përpjekjet për këtë të drejtë. Në librin e zisë për të, në librin e pikëllimit, shkrova vetëm një fjalë Jonuz si ti, si populli ynë, luftë vuajtje por me nderë”, deklaroi kryeministri Haradinaj.

Homazhe pranë arkivolit të tij, i cili u vendos në teatrin e Gjilanit, kanë bërë edhe mijëra qytetarë, miq dhe bashkëveprimtar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka nisur mbledhja komemorative në nderim të jetës dhe veprës…