Haradinaj përulet para amerikanëve të rënë

29 maj 2018 | 10:17

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar sot ushtarët amerikanë të rënë gjatë luftimeve për liri.

Në rrjetin e vet social “Facebook”, ai ka postuar një fotografi të tij ku shihet i përulur në varreza të tyre në SHBA, imazh të cilin e ka shoqëruar edhe me këtë shkrim:

Përkujtojmë të gjithë ushtarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës që ranë në mbrojtje te vlerave më sublime të lirisë dhe demokracisë. Për shkak të sakrificës së tyre, Kosova sot i gëzon dhe mbronë këto vlera. Zoti e bekoftë Ameriken!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kosova ende nuk e ka njoftuar zyrtarisht Malin e Zi…