Haradinaj: Të hënën do ta dorëzoj te presidenti letrën e dorëheqjes

19 korrik 18:19

Kryeministri në dorëheqje dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar anëtarët e Këshillit Drejtues dhe Kryesinë e kësaj partie për dorëheqjen nga pozita e shefit të Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj ka bërë me dije se të hënën do t’ia dorëzoj presidentit Hashim Thaçi letrën e dorëheqjes.

“Nuk kam dashur të shkojë në gjykatë si kryeministër, sepse do të ishte e rëndë për vendin,andaj ofrova dorëheqjen. Të hënën do ta dorëzoj letër-dorëheqjen edhe te presidenti. Më mirë do të ishte që të caktohen zgjedhjet dhe ta jap mandatin populli për kryeministër”, është shprehur Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit…