Haradinaj: Ushtarët e Ibrahim Rugovës dhe të Adem Jasharit tani janë në rresht me ushtritë e paqes

21 janar 10:28

Sot janë bërë 13 vjet prej kalimit në amshim të ish presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë sot homazhe te varri i ish presidentit Rugova.

“Rugova, me rreshtimin përkrah Perëndimit dhe në miqësi të përhershme me ShBA-në, rideshmoi fuqinë e ideve demokratike shqiptare në shtetkrijim. Në përvjetorin e 13-të të ndarjes nga jeta të Presidentit Historik, Kosova idealin e tij dhe të shumë brezave e ka kurorëzuar përmes unifikimit, që u manifestua me krijimin e ushtrisë sonë. Ushtarët e Ibrahim Rugovës dhe të Adem Jasharit tani janë në rresht me ushtritë e paqes, nën flamurin e Republikës së Kosovës. Pusho i qetë, President!”, ka thënë Haradinaj.

Rugova, me rreshtimin përkrah Perëndimit dhe në miqësi të përhershme me ShBA-në, rideshmoi fuqinë e ideve demokratike…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Montag, 21. Januar 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Cristiano Ronaldo, pas transferimit në Torino, kërkon që të tërheqë…