Haradinaj vlerëson kontributin që po jep OSBE-ja për Kosovën

05 dhjetor 2018 | 10:56

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ambasadorin Jan Braathu, kryesues i Misionit të OSBE- së në Kosovë.

Kryeministri Haradinaj e ka falënderuar ambasadorin Braathu për përkrahjen e vazhdueshme që OSBE-ja e ka dhënë për institucionet e Kosovës dhe se bashkëpunimi mes Qeverisë së Kosovës dhe OSBE-së në Kosovë është në dobi të forcimit të institucioneve demokratike të vendit si dhe të qeverisjes së mirë, në funksion të një shoqërie me mundësi të barabarta për gjithë qytetarët dhe komunitetet.

Në të njëjtën kohë, kryeministri Haradinaj dhe ambasadori Jan Braathu kanë diskutuar për gjendjen e përgjithshme politike në Kosovë si dhe thellimin e këtij bashkëpunimi edhe në të ardhmen.

Në këtë takim janë shpalosur edhe prioritetet e misionit të OSBE-së për vitin e ardhshëm, duke u dakorduar nga të dyja palët për forcimin e partneritetit.

Nga ana e tij, ambasadori Braathu e falënderoi kryeministrin Haradinaj për pritjen e sotme, derisa ka siguruar se do të vazhdojë edhe më tej bashkëpunimin me Qeverinë e Republikës së Kosovës.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kampionia olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka folur për rikthimin…