Haxhiu viziton ish krerët e UÇK-së në Hagë: Dy ditë ishin pamjaftueshme për t’u çmallur me ata që po mbahen padrejtësisht në burg

26 mars 18:02

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka vizituar ish krerët e UÇK-së në Hagë.

Ai ka thënë se dy ditë atje ishin shumë emocionuese dhe të pamjaftueshme për t’u çmallur me bashkëluftëtarët tanë që po mbahen padrejtësisht në burg.

Ai është takuar me Thaçin, Veselin, Selimin, Krasniqin, Haradinaj e Gucatin, të cilët thotë se janë idealistë, stoik e të pathyeshëm, me besim ët plotë se së shpejti do të triumfojë drejtësia dhe ata do të kthehen fitues me kokën lart.

Postimi i tij i plotë:

Dy ditë në Hagë ishin shumë emocionuese dhe të pamjaftueshme për t’u çmallur me bashkëluftëtarët tanë që po mbahen padrejtësisht në burg.

Bashkë me Dullen dhe Bajren, takuam shokët tanë të luftës, burrat e kombit, Hashimin, Kadriun, bacën Jakup, Rexhën, Nasimin dhe Hysniun.

Takimet ishin shumë emocionuese edhe pse këta burra të mëdhenj, janë të fortë, të qëndrueshëm, të vërtetë në mbrojtje të luftës së drejtë të UÇK-së.

U përqafuam dhe u përshendetëm me burrat më idealist, stoik e të pathyeshëm të popullit, me besim të plotë se së shpejti do të triumfojë drejtësia dhe ata do të kthehen fitimtar e me kokën lartë si çdoherë, triumfatorë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka…