Hot dogu 30 kilogramësh mbi një metër i gjatë (Video)

11 korrik 11:20

Një hot dog gjigant që peshon 30 kilogramë është munduar të “vë rekord të ri” në librin “Guiness”, duke u bërë kështu hot dogu më i gjatë në botë.

Për ta transportuar janë dashur tre burra pasi ishte 1.5 metra i gjatë dhe mishi i tij ishte 100 për qind prej lopës, ku për dy orë është pjekur dhe më pas është vendosur në bukë.

Rekordin për hot dogun më të gjatë në botë e mban ai i Paraguait, ku në vitin 2011 u përgatit dhe ishte 203.8 metra i gjatë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Britania e Madhe ka bërë me dije se tri anije…