Hovenier: ShBA qëndron fuqishëm krah KFOR-it për ambient të sigurt dhe liri të lëvizjes në Kosovë

23 shkurt 2024 | 15:23

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, është takuar të premten me komandantin e KFOR-it, Ozkan Ulutas.

Për këtë takim ka njoftuar Hovenier, i cili ka thënë se me Ulutas kanë folur për situatën e sigurisë në Kosovë, duke shtuar se Shtetet e Bashkuara qëndrojnë fuqishëm krah KFOR-it.

“Takimi i mirë me komandantin e KFOR-it, Ulutaş. Përsëritëm angazhimin tonë të përbashkët për sigurinë në Kosovë dhe diskutuam për sfidat aktuale. Shtetet e Bashkuara qëndrojnë fuqishëm me NATO-n/KFOR-in pasi punon për të siguruar një mjedis të qetë dhe të sigurt dhe lirinë e lëvizjes në Kosovë”, ka shkruar Hovenier.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE), Peter Stano, ka thënë se…