Hoxhaj: Së shpejti qytetarët tanë do ta marrin lajmin e mirë për lëvizjen e lirë

18 prill 2018 | 10:48

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se në raportin e BE-së për Kosovën, ky institucion njeh angazhimin dhe të arriturat e Kosovës për ta siguruar lëvizjen e lirë për qytetarët tanë.

“Në raportin e ri për Kosovën, BE-ja njeh punën e madhe të Kosovës për heqjen e vizave. Së shpejti qytetarët tanë do ta marrin lajmin e mirë për lëvizjen e lirë. Më shumë punë për t’u bërë në procesin e integrimit në BE”, ka shkruar Hoxhaj në llogarinë e vet në “Twitter”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Skënder Brahaj ka apeluar edhe një herë te pushtetarët se…