Moti sot, me diell dhe me reshje shiu

25 qershor 2023 | 08:14

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për fundjavë ka parashikuar që moti të nis fillimisht me diell por gjatë ditës, kryesisht pjesët e dyta të ditës do të ketë kushte që vende-vende të ketë reshje dhe shkarkime rrufesh.

Reshjet do të përfshijë disa zona të kufizuara, reshje lokale të shoqëruar edhe me erëra lokalisht mesatare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmje14-18 gradë Celsius, ndërsa maksimaet e ditës do të shoqëqërohen ndërmjet 22-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht mesatare.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Si pasojë e vërshimeve një nënë bashkë me djalin e…