“Huawei” prezantoi laptopin “MateBook X Pro”

26 shkurt 14:52

“Huawei”,  është i njohur si prodhues i pajisjeve me kualitet të lartë. “Huawei”, prezantoi laptopin “MateBook X Pro”, kompakt dhe model i fuqishëm me tastierë të madhe.

Ekrani i “MateBook X Pro”,  përfshin hapësirën prej 91.7 për qind, që do të thotë se mbulon pothuajse gjithë pjesën e përparme të pajisjes dhe nuk ka pasur vend për vendosjen e kamerës së përparme në kuadër të ekranit.

Modeli “MateBook X Pro”,  sjell kualitet jashtëzakonisht të lartë dhe është pajisje konkurruese, për të cilën sigurisht ekziston hapësirë në treg.

Përveç “MateBook X Pro”, “Huawei” ka prezantuar edhe gjeneratën e re të tabletëve “MediaPad M5”, të cilët karakterizohen nga bateria e madhe,  “SIM slot”, lidhja “LTE” dhe softueri më i ri “Android 8.0 Oreo”.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fanol Shala Në uebsaitin transparency-pike-org kanë cituar indeksin e perceptimit…