I jepet lamtumira e fundit aktores së madhe Leze Qena

26 mars 18:27

Aktores së mirënjohur,  Leze Qenës e cila dërroj jetë dje në moshën 85 vjecare, i është dhënë lamtumira e fundit sot.

E ndjera u varrosë në varrezat e qytetit të Prishtinës në Dragodan e rrethuar me familjarët dhe miqtë e saj.

Aktroja la pas vetës një krijimtari të gjerë artistike me shumë role filmike dhe tearale.

Shumë firgura politike dhe të artit kanë shprehur ngushillime për vdekjen e saj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tre persona nga Deçani janë arrestuar  të mërkurën nga Policia…