Ibra mungon 10 ditë

23 nëntor 15:14

Milan humbet Zlatan Ibrahimoviq i cili dëmtua sfidën e djeshme në ʺSan Paoloʺ ndaj Napolit ku kuqezinjtë triumfuan 1-3 me dy gola të bomberit suedez.

Gjatë kontrolleve të kryera për të parë shkallën e dëmtimit, testet rezultuan se gjiganti suedez ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e majtë të cilin do e mbajë larg fushave për 10 ditë.

Lajm i keq ky për kuqezinjtë pasi është e sigurt mungesa e Ibras në ndeshjet deçizive ndaj Lilës dhe Celtikut në Evropa Ligë dhe Fiorentinës në kampionat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…