Ish-bashkiaku ia lë 4 milionë euro trashëgimi qytezës që drejtoi

26 qershor 2018 | 10:39

Carlo Nicoli (Dc) ka lënë si trashëgimi katër milionë euro në Bashkinë e Fornovos San Giovanni, qendra e pesë mijë banorëve të Bergamos së Ulët, të cilën e kishte administruar në vitin 1962 dhe 1975.

Kjo u bë me dije nga kryetari aktual, Gian Carlo Piana, gjatë këshillit të fundit bashkiak të qytetit. Ish-kryetari i bashkisë vdiq në moshën 85-vjeçare dhe i la të gjitha pasuritë e tij në qytet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kombëtarja e Kosovës në boks ka mësuar shortin para garave…