Ish-gjenerali Rrahim Ademi dekorohet nga presidenti kroat

06 gusht 12:45

Rrahim Ademi nga Kosova është dekoruar në Kroaci nga presidenti i këtij shteti, Zoran Milanoviq, me rastin e 25-vjetorit të betejës kroate më të famshme të çlirimit të Kninit.

Ai ka pranuar dekoratën më prestigjioze “Velered kralja Petra Krešimira IV s lentom i Danicom”.

Ademi është nga Vushtrria dhe është gjeneral i pensionuar i ushtrisë kroate.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Diametri i kraterit të Bejrutit i krijuar nga shpërthimi i…