Ish-gjykatësi i EULEX-it: Është koha që Kosova t’i thotë BE-së ‘jemi lodhur nga lojërat tuaja’

28 shkurt 14:14

Ish-gjykatësi i misionit evropian në Kosovë, EULEX, Malcolm Simmons, ka dhënë kritikë për BE-në në raport me qasjen ndaj Kosovës.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Twitter”, ka shkruar se është koha që Kosova t’i thotë BE-së “jemi lodhur nga lojërat e juaja”.

“A nuk është koha që Kosova t’i thotë BE-së: “Ne jemi lodhur nga lojërat që po i luani. Nuk do të ketë bashkëpunim të mëtejshëm me ju përveç dhe derisa të shohim ndonjë përparim nga pala e BE-së”?”, ka shkruar Simmons.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 19 shkurt të këtij viti, Kim Kardashian, bëri bë…