Ish-këshilltari i Trumpit përgëzon Kosovën për listën terroriste

02 tetor 2019 | 16:25

John Bolton, ish-këshilltar për Siguri Kombëtare i presidentit amerikan, Donald Trump, ka përgëzuar Kosovën për radhitjen e disa organizatave në listën terroriste.

Në veçanti Boltoni ka përshëndetur vendimin për futjen në këtë listë të organizatës iraniane Hezbollah.

“ShBA-të përgëzojnë Kosovën për përcaktimin e Hizballah-ut si organizatë terroriste. Kjo organizatë terroriste iraniane vazhdon të kërcënojë stabilitetin në Lindjen e Mesme dhe në të gjithë botën. Bota po njeh sponsorizimin terrorist të Iranit dhe emërtimin e përfituesit kryesor të tij: Hizballah-ut” ka shkruar Bolton në llogarinë e vet në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KOSTT-i përmes një komunikate për media bën të ditur se…