Ish-komandanti i UÇK-së nesër del para Gjykatës Speciale

27 shtator 13:10

Agim Çeku, ish-komandant i përgjithshëm i UÇK-së, do të dalë nesër ( e hënë) para Gjykatës Speciale.

Shkuarjen e tij e ka konfirmuar avokati kosovar i ish-kryeministrit Çeku, Artan Qerkini.

Çeku do të përgjigjet në pyetjet e prokurorëve të Speciales për periudhën e luftës dhe pasluftës dhe krimet që kanë ndodhur në atë kohë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Katër mësimdhënës në shkollën fillore “Faik Konica” kanë dalë pozitiv…