Ja 11-shja e Ronaldos

03 qershor 2018 | 13:55

Luiz Nazario De Lima Ronaldo e ka zbuluar 11-shën më të mirë në të gjitha kohërat në futboll.

Befasia më e madhe në këtë formacion është mungesa e Cristiano Ronaldos, i cili ka fituar pesë herë “Topin e Artë”.

Në portë është Buffon, kurse krahët e mbrojtjes përbehen nga brazilianët Carlos dhe Caffu, kurse në qendër janë Cannavaro dhe Maldini. Në mesfushë janë Pirlo, Zidane, kurse sulmi përbëhet nga katër futbollistë Pele, Maradona, Messi dhe pikërisht Ronaldo (Fenomeni).

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sulmuesi i Kombëtares së Italisë, Mario Balotelli pas formës së…