Ja kundërshtarët e Realit dhe Barçës në Kupë

24 janar 15:33

Të premten pasdite është hedhur shorti për rundin e 1/8 të finales së Kupës së Botës. Real Madridit i ra shorti të udhëtonte për ndeshjen kundër Real Zaragozas, ndërsa Barcelona do të përballet me Leganes në “Camp Nou”.

Barcelona dhe Real Madridi kaluan në këtë fazë pas fitoreve si mysafirë kundër Ibizas dhe Salamancas. Ndërsa, Atletico Madridi u eliminua nga Cultural Leonesa.

Në fazën e 1/8 të finales, Cultural do të përballet me kampionen në fuqi të këtij turneut, Valencian.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Laura Fazliu ka pësuar disfatë në rundin e dytë të…