Ja sa fëmijë kanë lindur brenda 24 orëve në QKUK

13 nëntor 2018 | 13:14

Në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës (QKUK) gjatë 24 orëve të fundit kanë lindur 20 fëmijë.

Në mesin e të lindurve janë 12 meshkuj dhe 8 femra.  Nga këto lindje 10 gra janë bërë nëna për herë të parë.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëspresidenti i Bankës Qendrore Evropiane, (BQE), Luis De Guindos, paralajmëroi…