Ja se si tornado merr veturat me vete në Texas

04 nëntor 2021 | 20:17

Videot dramatike tregojnë se si tornado në Luiziana dhe Teksas ngriti një veturë në ajër.

Një përdorues i Twitter-it duke vozitur në I-10 dhe Autostradën 62 pranë Liqenit Charles, Luiziana, ndau klipin mahnitës rreth orës 11:30 të mëngjesit. Rreth orës 13:30, Shërbimi Kombëtar i Motit lëshoi një vëzhgim të tornadove për zonat e Pitkin, Elizabeth dhe Grant deri në orën 16:00.

Një tjetër në Orange, Teksas, kapi një ATV që fluturonte në ajër, pasi u ngrit nga toka nga forca e ngjarjes ekstreme të motit.

Gjithashtu në Liqenin Charles, të paktën një person u plagos kur erërat 64 mph shpërthyen dritaret e një shtëpie, pasi fotot e mediave sociale treguan lëndinat e mbushura me mbeturina.

Në të gjithë Luizianën, 18,710 shtëpi dhe biznese janë pa energji që nga ora 14:15, sipas poweroutage.us. Në Cameron County, më shumë se 60 për qind e banorëve kanë humbur energjinë elektrike.

https://youtu.be/asGddzBxr_8

Këtë mëngjes, më shumë se 90,000 ndërprerje të energjisë u raportuan në Teksas; tani, deri në orën 14:15, 54,868 janë ende pa energji elektrike.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë se e kanë…