Jashari përcjell nga afër realizimin e projekteve në dy fshatra të Skenderajt

08 nëntor 14:05

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, drejtoreshën e Urbanizmit Sanije Ahmeti, inxhinierë dhe profesionistë, kanë inspektuar punimet në realizimin e projekteve në rrugët e fshatit Kotorrë dhe projektin e rrugës Runik – Syriganë.

Me këtë rast, Jashari ka thënë se këto projekte janë shumë të rëndësishme për banorët e këtyre fshatrave.

“Së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku dhe bashkëpunëtorë, pamë nga afër punimet që po zhvillohen në rrugët e fshatit Kotorrë dhe projektin e rrugës nga qendra e Runikut deri në Syriganë. Një projekt mjaft i rëndësishëm për banorët e kësaj pjese, ku gjithashtu përfshihet edhe asfaltimi i shumë kilometrave tjerë të segmenteve nëpër fshatrat e kësaj ane”, ka thënë Jashari.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat…