Johnsoni, plan B kundër Covid-19

09 dhjetor 08:01

Boris Johnson zbuloi rregullat e “Planit B” të Covid për Anglinë.

Masat parashikojnë se njerëzit duhet të fillojnë të punojnë nga shtëpia aty ku është e nevojshme nga e hëna e javës së ardhshme.

Mbajtja e maskave do të bëhet sërish një pamje më e zakonshme, pasi ambientet publike të mbyllura si kinematë dhe teatrot do të kërkojnë maska ​​nga e premtja.

Një leje për Covid NHS, që vërteton vaksinimin ose një test negativ, do të kërkohet në klubet e natës dhe mjediset e tjera ku mblidhen turma të mëdha.

Testimi ditor do të jetë një kërkesë për ata që bien në kontakt me një rast pozitiv me Covid.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deri në fundjavë pritet të jetë mot i lagësht, kryesisht…