Junckeri, Metës: Pres që Shqipëria të jetë stabilizuese në rajon

26 shkurt 13:26

Reformat në Shqipëri duhet të vazhdojnë me vendosmëri dhe me përgjegjshmëri të përbashkët të të gjithë institucioneve.

Kështu është shprehur presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker në takimin me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta.

Gjatë këtij takimi, Juncker i ka thënë Metës se pret që vendi të jetë një stabilizues në rajon, shkruan “Top Channel”.

“Hapa të rëndësishëm janë bërë nga Shqipëria, por reformat duhet të vazhdojnë me vendosmëri. Progresi drejt BE-së mbetet në bazë të meritës, reformave të shpejta që mund të arrihen. Përgjegjësi e përbashkët e të gjitha institucioneve. Pres që vendi juaj të jetë një stabilizues në rajon”, ka thënë Juncker.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Partia Fidesz e kryeministrit të Hungarisë, Viktor Orban, ka pësuar…