Juve kërkon Cavanin

16 prill 2018 | 22:01

Sipas faqes franceze “10 Sport”, presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi do të ishte gati të linte të lirë Edison Cavani për një ofertë 80-100 milionë euro. Një shumë e madhe që mesa duket do t’i trembë klubet e interesuara.

Ai mbërriti në vitin 2013 nga Napoli por ky mund të jetë sezoni i tij i fundit në Francë. Dy vite para se t’i përfundojë kontrata, golashënuesi më i mirë i historisë së PSG do të ishte gati të rikthehej në Serie A, te kampionët në fuqi Juventus. Sipas “Rai Sport”, përfaqësuesit e uruguaianit janë takuar disa herë me drejtuesit e Juve-s për të gjetur një marrëveshje me 31-vjeçarin.

Thuhet se negociatat janë në fazë të avancuar dhe nëse arrihet akordi, i vetmi që duhet bindur është klubi i PSG-së, por nëse lojtari insiston për largimin çmimi i tij duhet të ulet tek rreth 50-60 milionë euro që Juve është gati t’i paguajë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj të mërkurë, më 18 prill,…