Juve kualifikohet në çerekfinale të Kupës

22 janar 22:46

Juventusi e ka kaluar me lehtësi Romën, duke e mposhtur 3:1 në kuadër të çerekfinales të Kupës së Italisë.

Ndeshja u vendos në pjesën e parë, falë golit të jashtëzakonshëm të Cristiano Ronaldos (26’), Rodrigo Bentacur (38’) dhe Leonardo Bonucci (45+2’).

Goditja e Cengiz Under e cila u devijua në rrjetë nga Buffon (50’), ishte krejt çka bën mysafirët këtë takim. Skuadra e Maurizio Sarri kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, aty ku e pret fituesin e ndeshjes Milan – Torino.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndërgjegjësimi në internet po rritet me shpejtësi për të ndihmuar…