Juve mposhti Dinamo Kievin

20 tetor 20:56

Juventusi ka arkëtuar pikët e plota në ndeshjen e parë të fazës së grupeve në edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

“Zonja e Vjetër” shënoi fitore në udhëtim te Dinamo Kievi me rezultat prej 2-0. Të dy golat për kampionin e Italisë i ka shënuar sulmuesi spanjoll Alvaro Morata. Ai shënoi pas asistimeve nga Kulusevski dhe Cuadrado.

Zeniti pësoi humbje nga Club Brugge (1-2).

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretari i organizatës së OVLUÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se…