Kadare për Demaçin: I domosdoshëm si rrallëkush për kombin

26 korrik 2018 | 21:33

Shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, dhe bashkëshortja e tij, Helena, i kanë shprehur ngushëllime familjes Demaçi për vdekjen e veprimtarit të shquar, Adem Demaçit.

Në letrën e siguruar nga “Klan Kosova”, Ismail dhe Helena Kadare e cilësuan si tronditje të rrallë vdekjen e mikut të pazëvendësueshëm, të cilin e konsideruan “të domosdoshëm si rrallëkush për kombin”.

Ngushëllimi i dërguar familjes Demaçi:

“Të tronditur si rrallë herë në jetë, ju dërgojmë ngushëllimet tona për humbjen e Ademit të shtrenjtë, mikut të pazëvendësueshëm, të domosdoshëm si rrallëkush për ne dhe për kombin”.

Ismail dhe Helena Kadare

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Avdullah Hasani, Koordinator Nacional për Gjeneratën e Re dhe këshilltar…