Kampionati Ballkanik, Luiza Gega fiton vendin e parë

10 shkurt 2024 | 19:44

Në Kampionatin Ballkanik në Stamboll, atletja Luiza Gega ka fituar garat e 1500 metra dhe 3000 metra, duke siguruar vendin e parë.

Kjo arritje e madhe për Luiza Gegan shënon një sukses të rëndësishëm dhe i siguron një medalje të rëndësishme për Shqipërinë.

Në kampionatin, skuadra shqiptare përfaqësohet nga nëntë sportistë, duke përfshirë Franko Burrajn në 400 metra, Leandro Çardakun dhe Paola Shylën në disiplinën e 60 metrave, Relaksa Dautin në 800 metra, si dhe Iljana Beqirin dhe Zhuljeta Çejkun në garat e 400 metrave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liverpooli mori një sukses 3-1 në shtëpi ndaj Burnley. Të…