Kane thyen rekordin e Shearerit

26 dhjetor 2017 | 16:13

Harry Kane është golashënuesi më i mirë në një vit kalendarik në historinë e Premier Ligës.

Sulmuesi anglez realizoi tre gola në sfidën mes Tottenhamit dhe Southamtonit, në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Vetëm gjatë 2017-ës ai ka arritur shifrën e 39 golave ne Premier Ligë. Kane la pas gjithashtu edhe Lionel Messin me 56 gola në total gjatë këtij viti, ndërkohë që “ylli” i Barçës u ndal në 54 finalizime me rrjetën i që i realizoi Realit në “El Clasico”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Luftëtarët rebelë dhe grupet opozitare në Siri kanë refuzuar propozimin…