Kaos në Kuvendin e Shqipërisë, përplasje fizike në mes të deputetëve dhe sigurimit

20 nëntor 2023 | 11:03

Seanca e sotme plenare ka nisur me tensione dhe përplasje në mes të deputetëve të opozitës dhe forcave të Gardës së Republikës, të cilët kanë ndaluar deputetët të futen në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë.

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa ka tentuar që të shkojë te foltorja është ndaluar nga garda.

Më pas ka ndërhyrë deputeti Gazment Bardhi, i cili i ka kërkuar gardistëve të mos e shtyjnë Berishën.

“Mos e shty me dorë atë. Çfarë ke që e ndalon? Hapu pak”,ka thënë Bardhi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rrugët e Kosovës, zakonisht të mbushura me jetë dhe njerëz,…